Aktualności

Jesteśmy Kancelarią, która świadczy wysokiej jakości usługi księgowe. Kancelarie tworzy znakomity zespół profesjonalistów, który ciągle doskonali swoje umiejętności zawodowe. Naszym celem jest usprawnianie działania przedsiębiorstw poprzez efektywne doradztwo i profesjonalną obsługę księgową.

Nadchodzi kolejny cios w portfele Polaków. To będzie boleć

W piątek, 1 lipca Główny Urząd Statystyczny poda wstępny odczyt inflacji za czerwiec 2022 r. Ekonomiści nie mają jednak złudzeń. Czeka nas kolejny wzrost cen, nawet do poziomu 15,5 proc., co będzie kolejnym ciosem w finanse Polaków.

Zachód nakłada embargo na najważniejszy towar eksportowy Rosji poza paliwami

Rosyjskie złoto z zakazem importu. Embargo nałożyły wspólnie Wielka Brytania, USA, Kanada i Japonia. Embargo ma uderzyć bezpośrednio w rosyjskich oligarchów i w “serce machiny wojennej Kremla” – powiedział premier Brytyjczyków Boris Johnson. Złoto jest oprócz paliw ważny towarem eksportowym Federacji Rosyjskiej.

Polacy zaczęli biednieć. Pierwszy raz od dawna. “To początek dłuższego trendu”

Majowy spadek płac realnych to zdaniem analityków to początek dłuższego trendu. Nie należy obawiać się, że ten spadek się mocno pogłębi, będzie wynosił ok. 1 proc. miesięcznie, ale taka sytuacja może potrwać nawet rok – powiedział ekonomista Banku Pekao Karol Pogorzelski. Po raz pierwszy od około roku realne tempo wzrostu wynagrodzeń spadło poniżej zera.

Kryzys goni kryzys. Rosja wywołała gigantyczną lukę żywnościową

Przed wybuchem wojny w Ukrainie głodowało na świcie nawet 800 mln osób. Konflikt wojenny w spichlerzu świata może tylko pogłębić ten kryzys, co uruchomi potężne procesy migracyjne. Rosyjska agresja na Ukrainę zdaniem ekonomistów uwypukla problemy, z którymi od dawna boryka się ludzkość.